Brytyjskie media okrzyknęły Polaka bohaterem!
16:11 24/11/17 • 1890
Nasz dzielny rodak ruszył w pogoń za złodziejem i odzyskał pieniądze skradzione staruszce.
Do zdarzenia doszło w minioną sobotę w samo południe w Blackburn (hrabstwo Lancashire). 68-letnia kobieta wychodziła z banku z wypłaconą gotówką w wysokości 2,5 tysiąca funtów, gdy nieznany mężczyzna wyrwał jej kopertę z ręki i zaczął uciekać.

Świadkiem sytuacji był przechodzący obok Polak, który od razu ruszył w pogoń za złodziejem. Na szczęście dzielnemu mężczyźnie udało się dogonić rabusia, odebrać mu łup i zwrócić pieniądze przerażonej staruszce.

- Mężczyzna, który odzyskał pieniądze, to prawdziwy bohater i dzielny człowiek - relacjonuje inspektor John Fryer - Mamy nadzieję, że taki incydent jak napaść na starszą kobietę w sobotnie południe, w samym centrum miasta, już się nie powtórzy. Na szczęście nikomu nic się nie stało - dodał.

Pod wrażeniem czynu rodaka była także lokalna radna Kate Hollern - To nikczemne przestępstwo przeciwko bezbronnej osobie. Dzięki Bogu, że w pobliżu znalazł się ten dzielny człowiek. To prawdziwy bohater! - podkreśliła.

Słów uznania nie szczędzili także czytelnicy komentujący artykuł na temat zdarzenia na stronie „Lancashire Telegraph”. Wielu z nich uznało, że Polakowi należy się medal za swoje czyny.

Komentarze