Toys’R’Us zamyka oddziały
15:12 07/12/17 • 1263
Firma planuje na przyszły rok zamknięcie co najmniej jednej trzeciej swoich brytyjskich sklepów. Zagrożonych jest w sumie nawet 800 miejsc pracy.
W komunikacie firma zapowiedziała plany likwidacji 26 przynoszących straty sklepów. Początek tego procesu planuje na wiosnę 2018 roku. Część pracowników z likwidowanych placówek zostanie przeniesiona do innych punktów, ale do zwolnienia szykowanych jest około 800 pracowników, co stanowi 25% całej siły roboczej firmy w Wielkiej Brytanii.

Toys R Us potwierdziło, że zmuszone jest dokonać przekształceń, ze względu na “zmieniające się potrzeby brytyjskich konsumentów”. Według dyrektora sieci, część sklepów otwartych w latach 80. i 90. ubiegłego wieku okazała się w dzisiejszych czasach "za duża i zbyt droga” w prowadzeniu. Najlepiej zaś sprawdziły się nowsze, mniejsze i bardziej interaktywne punkty w odpowiednich lokalizacjach. Jednocześnie wpływ na firmę miał rosnący udział handlu internetowego oraz punktów odbioru zamówionych w sieci towarów.

Toys R Us rozpoczęło działalność na Wyspach w 1985 roku, od 5 sklepów. W 1996 uruchomiło regionalną stronę internetową . Obecnie firma posiada w Wielkiej Brytanii 84 sklepy i zatrudnia 3,2 tys. osób.

Komentarze