25 kwi 2014 7727
Dodany przez wiga

Ostatnie dni zapisów do polonijnej szkoły

Tylko do 6 maja br. trwają zapisy do szkoły internetowej Libratus, stworzonej dla dzieci Polaków przebywających za granicą. Nauka jest bezpłatna i obejmuje szkołę podstawową oraz gimnazjum. Liczba miejsc jest ograniczona.

Szkoły Libratus to innowacyjny projekt edukacyjny, pomagający polskim dzieciom przebywającym za granicą kontynuować edukację w ojczystym języku w trybie nauczania domowego. Wśród Polonii na całym świecie nauka w domu nie jest nowością. Wielu rodziców pracuje w ten sposób ze swoimi dziećmi. Materiały edukacyjne i pomoc zapewniane przez Libratusa ułatwiają im to zadanie. Dzięki platformie internetowej oraz staraniom zespołu nauczycieli, nauka staje się bardziej efektywna, uporządkowana i atrakcyjna dla uczniów.  

„Nasz projekt umożliwia zdalną realizację programu nauczania polskiej szkoły podstawowej oraz gimnazjum. Nauka odbywa się za pośrednictwem platformy internetowej, na której znajdują się scenariusze lekcji przygotowane przez pedagogów – wyjaśnia dyrektor Polskich Szkół Internetowych Libratus, Gaweł Warykiewicz. Od niedawna w ramach projektu realizowane są również Webinaria – wirtualne, cotygodniowe lekcje przedmiotów ojczystych, prowadzone przez polskich nauczycieli. Zajęcia wzbogacone są o prezentacje, filmy edukacyjne, interaktywną tablicę oraz gry i zabawy. Na zakończenie roku szkolnego dzieci otrzymują świadectwo państwowe, podobnie jak ich rówieśnicy w Polsce.

Dla rodziców zainteresowanych programem Libratusa szkoła przygotowała Webinarium informacyjne, które odbędzie się 29 kwietnia 2014 roku o godzinie 18:30, polskiego czasu. Na pytania rodziców i dzieci odpowiedzą pracownicy Polskich Szkół Internetowych Libratus. Będzie można zadawać pytania dotyczące sposobu nauki, zakresu nauczania oraz spraw administracyjnych.

Nauka w Libratusie jest darmowa, jednak liczba miejsc jest ograniczona. O przyjęciu do szkoły decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy na bezpłatną naukę w roku szkolnym 2014/2015 odbywają się za pośrednictwem strony internetowej www.libratus.edu.pl/zapisy2014 i trwają tylko do 6 maja.

- „Zachęcam serdecznie” - pisze na profilu Polskich Szkół Internetowych Libratus na Facebooku Joanna z Manchesteru. „Nasz syn uczęszcza do pierwszej klasy i jest zachwycony, a my razem z nim” - dodaje. „Te lekcje to też doskonała okazja, by odłożyć różne zajęcia i spędzić więcej czasu z własnym dzieckiem” - mówi mama 7-letniej Oli mieszkająca w Turcji. „Nasza szkoła internetowa pozwala dzieciom wyjeżdżającym z kraju na kontynuowanie polskiego programu nauczania, a gdy zajdzie taka potrzeba, na powrót do szkoły w kraju do klasy we właściwym przedziale wiekowym” – zachęca dyrektor Szkół Libratus.

Projekt Polskich Szkół Internetowych Libratus powstał w 2009 roku w odpowiedzi na rosnącą liczbę polonijnych rodziców, dla których dostęp do ujednoliconej edukacji dzieci jest priorytetem. Nauka w ramach projektu to dla dzieci nie tylko szansa na ukończenie polskiej szkoły, ale przede wszystkim możliwość kontaktu z językiem polskim, kulturą i wartościami.

Komentarze

libratus W związku ze zmianami w Ustawie o systemie oświaty pragniemy poinformować, że zapisy do projektu Polskie Szkoły Internetowe Libratus na rok szkolny 2014/2015 zostały wznowione. Dotychczas zapisy do projektu Polskie Szkoły Internetowe Libratus możliwe były wyłącznie do 31 maja. Dzięki wprowadzonym zmianom skorzystanie z tej formy wsparcia będzie możliwe również w innych, wyznaczonych przez organizatorów projektu, terminach. Zapisy dokonywane są za pomocą strony www.libratus.edu.pl/zapisy2014

Zachęcamy do przekazania powyższej informacji Polakom przebywającym w Państwa otoczeniu, którzy mogą być zainteresowani bezpłatną polską edukacją dla swoich pociech.
Pres Enter to save or Esc to cancel
Loading... widoczne 1 z 1 pokaż więcej komentarzy

Pozostałe wiadomości

Życie

Dzień Dziedzictwa Polskiego

19 maja nasza szkoła zaprasza wszystkich rodziców, parafian na Lekcję Historii i Święto Flagi przy akompaniamencie fortepianowych utworów Fryderyka Chopina i Grażyny Bacewiczówny 16 maj 2024 1833
newsroom

Polecane

Najpopularniejsze